Kto może kierować wózkiem jezdniowym

nowe-auto

Kursy na operatora wózka widłowego prowadzone są przez ośrodki doskonalenia zawodowego oraz auto szkoły. Chcąc podjąć naukę na kursie najlepiej wcześniej sprawdzić w internecie, jaką opinią cieszy się dany ośrodek, aby na kursie naprawdę móc się czegoś nauczyć. Warto wybrać ośrodek najlepszy w regionie i nie oszczędzać na cenie. Przecież chodzi o naszą przyszłość zawodową i zdobycie dobrze płatnej pracy. Kursy na wózki widłowe prowadzone przez auto szkoły często są łączone z kursem na prawo jazdy. Warto o tym pomyśleć, gdyż jest to zupełnie inna cena za kurs. A także o wiele więcej umiejętności i możliwości pracy zarobkowej. Operatorzy wózków widłowych są pilnie poszukiwani i dobrze opłacani. Praca na stanowisku magazyniera wiąże się dzisiaj z koniecznością posiadania uprawnień na operatora wózka widłowego. Wózek jest urządzeniem przeznaczonym do przenoszenia palet lub skrzyń, wykorzystywanym często w magazynach wielkopowierzchniowych.

Opłacalność kursów na wózki widłowe

kurs-na-prawo-jazdy

Zdobycie umiejętności na prowadzenie wózka widłowego wymaga spełnienia określonych warunków, przede wszystkim ukończenia szkolenia. Zasady uczestnictwa w kursie regulują określone przepisy. Trzeba być pełnoletnim oraz posiadać przedstawić orzeczenie lekarskie stwierdzające pełną sprawność fizyczną.

Operator wózka podnośnikowego to praca odpowiedzialna, wymagająca przestrzegania przepisów bhp. Kurs zawodowy na wózki widłowe składa się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas zajęć teoretycznych jest omawiany sposób przenoszenia towaru (boczny lub przedni), budowa wózków, typy i rodzaje pojazdów oraz możliwości przenoszenia towaru. Zajęcia praktyczne (minimum 17 godzin podczas kursu) mają charakter indywidualny i kursant samodzielnie umawia się na lekcje z instruktorem, niezależnie czy jest to kurs grupowy czy też nie. Ukończenie kursu wiąże się z koniecznością zdania egzaminu na terenie ośrodka szkoleniowego, na placu manewrowym oraz poruszania się pojazdem wewnątrz budynku, podjazd do rampy. Na koniec wydawany jest certyfikat uprawniający do wykonywania zawodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *